#27 Winter is not coming.

Minulý týden jsem poprvé nezvládla přidat žádný příspěvek. Po šesti měsících. To celkem ujde. Čekala jsem to daleko horší.

A tak si usrkávám po domácku upatlaný french press na ledu a přemýšlím, o čem napíšu ten opožděný článek.

Když si tak člověk projíždí lifestylové zahraniční weby, zjišťuje, že se opakuje několik stejných témat:

Sedmá série Game of Thrones je na spadnutí. A celý seriálový svět je v totálním rauši. Kdo umře tentokrát? Přijde zima? Kdo s kým bude mít nejerotičtější scénu? Je až směšné, že to všechno tak nějak vím, aniž bych kdy viděla jediný díl. Toť síla pop-kultury a médií.

J. K. Rowling mám naopak načtenou (neasi), takže jí bedlivě sleduji na Twitteru. Jako teď asi každý anglofonní spisovatel, který je aktivní na twitterovém účtu, se dostává do sporu s Donaldem Covfefe. Jenže tentokrát se nemluví o Rowlingové ve spojitosti s žádnou politickou otázkou, ale v té zdánlivě nejpřízemnější události, totiž, že Joanna píše novou knihu. Prozradila to při rozhovoru s novinářskou bohyní Christiane Amanpour.


No a zase ta Melania. Po té, co všechny portály světa zveřejnily video, jak „plácla“ Donalda přes prsty, když ji chtěl vzít za ruku, je Melania nekonečným tématem číslo jedna. Tentokrát zaujala média tím, že prý chtěla narušit ostře sledovanou schůzku jejího manžela s Vladimírem Putinem. Schůzka se totiž namísto třiceti minut konala více než dvě hodiny. Není divu. Schůzka sledovaná světovým tiskem více než Super Bowl totiž měla rozhodnout následující komunikaci mezi USA a Ruskem. Dobře víme, že tento vztah bývá pro světové dění více než zásadním. 

0 komentářů