#15 Barcelona, Jidáš a Jolanda

Nemám ani trochu chuť na Velikonoce...
Možná to bude tím, že moje mysl proplouvá Jidášem Amose Oze, který celou dobu přemítá, jakou měl Jidáš Iškariotský vlastně roli při samotném vzniku křesťanství, zda by vůbec existovalo, nebýt jeho a co tedy v jeho kontextu znamená zrada.

Druhá polovina mysli si dělá tempíčka u Young Pope od Paola Sorrentina. Paola miluju. Juda miluju. Spojení je dokonalé. Ale podobně jako u Jidáše se mi snaží trochu rozbořit nějaké základní povědomí o křesťanském náboženství. A možná i trochu o tom muslimském.

Obojí doporučuji, konec vážného vysílání.

Avšak člověk přemýšlí, i když nechce. Existuje něco jako bůh, když… 

Často chodím ráno na kávu. Respektive pravidelně každé ráno musím mít kávu. Neprodleně a bez výjimek. No a představte si takové ráno, kdy si dáte kávu a barista vám podá kelímek s vaší karikaturou. Moje ráno by mi to teda nezlepšilo, nevím, jak to vaše, ale můj nos příliš svádí k tomu – být karikován. A to nechcete.

Dnes přidám dialog z vlastní ovíněné databáze:
„Víš, ten kluk, jak chodí…. daleko…
„Míříš…. vysoko….


Barcelona je město na mém wishlistu, ne tak palčivém, jako jsou irské louky poseté ovečkami (a já vlasy jako stádo oveček…), ale pořád se drží dosti vysoko. Proto přikládám obrazovou přílohu… 
Foto: Milagros Caturla, zrdoj: Mashable.com

0 komentářů