#5: Sorry jako

Po týdnu, kdy jsem 24/7 přemýšlela o procesu s Miladou Horákovou a spol. (viz seminárka...), už nemám příliš invenci být vtipná. Dočetla jsem se například o dětech, které byly ze školy propagandou tolik zfanatizované, že psaly hromadné rezoluce za přísné tresty naprosto nevinných lidí. I to jsou naše vlastní dějiny.
Když si v těch několika červnových dnech roku 1950 lidé četli noviny a poslouchali, neměli pocit, že by se dělo něco špatného. Respektive ano, že je ohrožena jejich vlastní bezpečnost teroristickými živly. Nezdá se to něčím povědomé?

Všichni jsme dost zvyklí na to, že když nám zpravodajství udává fakta, jsou pravdivá.

Sorry jako.

Co se řeší v USA:
- kdo vyhraje Super Bowl. Jediná autorita, kterou jsem ochotna poslouchat, jsou štěňátka. (Ačkoliv mi nadmíru vadí jejich zavření za plexisklem na začátku, takhle teda ne.)
- že je Beyoncé těhotná, s dvojčaty. Co víc, její ultrakýčovitá fotka na instagramu měla rekordní počet srdíček. A to už opravdu něco znamená.
- svět je "mess". A Donald Trump ukazuje barevnou škálu své slovní zásoby.

Co se řeší ve Francii:
- Chování Marine Le Pen směrem ke známým novinářům provokativního, ale naprosto skvělého pořadu "Le Quotidien" Yanna Barthese, překračuje veškeré meze.

- Emmanuel Macron, prezidentský kandidát, se stává černým koněm voleb. Dost mu pomáhá i aféra favorita na pravici, Françoise Fillona. Tedy spíš jeho manželky, která se oblékala-neoblékala, pracovala-nepracovala.


0 komentářů