#3: K čemu jsou holky na světě? Aby se staly Michelle...

Bylo napsáno spoustu, opravdu velká hromada článků, analýz, rozhovorů i shrnujících speciálů o odchodu Baracka Obamy z nejmocnějšího prezidentského křesla na světě. Téměř v žádném virálním videu, kterých se vyrojila během posledních pár dní kvanta, ale nechyběla zmínka o Michelle.
Odcházející První dáma to zpočátku neměla vůbec jednoduché. Přestože se za posledních padesát let dostala rasová nerovnost značně do pozadí, jistě nezmizela nadobro. Jak upozornil New Yorker magazine ve svém rozlučkovém textu s Mrs. Obama – nikdy nebyla považována za „materiál“ na První dámu. Proč? Protože spoustu běžných, amerických, bílých rodin nebylo připraveno na černoškou dámu v takové funkci. Proč? …

Důvod, proč jsem souhlasila s kandidaturou svého muže, je ten, že už jsem unavená z toho být vystrašená,“ prohlásila Michelle v roce 2007. Po deseti letech se s ní davy amerických občanů loučí s pravými slzami v očích. Ani ne proto, co v příštích pár měsících nastane, ale proto, že si opravdu upřímně váží toho, co pro ně Michelle dlouhá léta dělala. I já mám pro ni neuvěřitelnou slabost, která se asi nedá připodobnit žádné české „osobnosti“, tedy až na moji mámu samozřejmě.

Tak tedy, Michelle La Vaughn Robinson Obama, girl of the South Side, díky za to, že…

…jsi zachovala kamennou tvář během pohřbu Nelsona Mandely, i když se tvůj manžel choval jako pitomec a pózoval na selfie.
…jsi reagovala s naprosto chladnou hlavu, když ti zlé jazyky komentovaly tělo. „Mužské“ paže? Co to je?
…jsi založila a stále se staráš o instituce pomáhající ve vzdělávání všech dětí, i v těžkých životních podmínkách. Navíc i za to, že lákáš a motivuješ mladé lidi ke studiu, protože to má cenu.
jsi: Ikona. Krása. Inteligence. Pokora. Styl. Charisma. Charakter. Laskavost. Neústupnost. Chic.
… máš smysl pro humor! Tady a tady.


A hlavně díky, že si díky tobě umíme představit, jak by to vypadalo, kdyby si Beyoncé vzala šprta Jay-Z. 

Zdroj: https://www.etsy.com/market/michelle_obama 

0 komentářů